line
MAQUET MINIFLOW - uniwersalny generator/przyłącze pacjenta do terapii nCPAP z respiratora noworodkowego.MAQUET MINIFLOW - uniwersalny generator/przyłącze pacjenta do terapii nCPAP z respiratora noworodkowego.
 
 

MAQUET MINIFLOW ®

Uniwersalny generator/przyłącze pacjenta do terapii nCPAP z respiratora noworodkowego.
Informacje ogólne.
W trosce o poprawę komfortu pacjenta, jakim jest noworodek , waga przyłącza MINIFLOWR została zminimalizowana do zaledwie  10g, a poziom emitowanego hałasu jest bardzo niski. W celu uniknięcia urazów okolic nosa, podczas terapii z zastosowaniem przyłącza MINIFLOWR można zamiennie stosować końcówki donosowe oraz maski neonatologiczne.
System MINIFLOWR  jest kompletnym systemem do zastosowania w trybach NIV NAVA oraz nCPAP z respiratora SERVO-I, SERVO-N. MINIFLOWR jest produktem jednorazowym. System MINIFLOWR składa się z przyłącza pacjenta oraz pełnego zakresu końcówek donosowych, masek neonatologicznych i czapeczek do mocowania systemu.
Generator MINIFLOWR został opracowany tak, aby zminimalizować występowanie przestrzeni martwej podczas terapii nCPAP. Dodatkowo zastosowany przegub umożliwia regulację kąta położenia maseczki neonatologicznej bądź końcówek donosowych minimalizując przeciek podczas ruchów pacjenta oraz ograniczając odleżyny. Zakres regulacji nachylenia dysz to 45° do 60° względem głowy pacjenta.
Zastosowanie karbowanych rurek w przyłączu, umożliwia prawidłowe ustabilizowanie generatora na główce pacjenta za pomocą czapeczek i gąbki (podkładki).
MINIFLOWR jako uniwersalny generator może być używany z większością noworodkowych respiratorów z funkcją nCPAP dostępnych na polskim rynku.

AKCESORIA

Obraz zawierający obiekt  Opis wygenerowany przy wysokim poziomie pewnościPrzyłącze MINIFLOWR wraz z akcesoriami to gwarancja uzyskania prawidłowego stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych u noworodków oraz wcześniaków.

 

Maseczki neonatologiczne - jednorazowe maseczki neonatologiczne dostępne są dla wcześniaków już od 500g.

 

Końcówki donosowe  - jednorazowe końcówki donosowe tak samo jak maseczki neonatologiczne dostępne są już dla pacjentów od 500g.
W przypadku stosowania generatorów MINIFLOWR zaleca się używanie naprzemienne maseczek oraz końcówek donosowych dodatkowo bardzo istotną sprawą podczas prawidłowego mocowania generatora MINIFLOWR jest dobór czapeczki.

Obraz zawierający akcesorium  Opis wygenerowany przy wysokim poziomie pewnościCzepeczki jednorazowe z rzepem - jednorazowe czapeczki zostały przystosowane do mocowania generatora MINIFLOWR dzięki dołączonym rzepom. Każdy z rozmiarów czepeczki posiada indywidualny kolor co umożliwia i ułatwia dobór rozmiaru. Dodatkowo do każdego generatora MINIFLOWR dodawana jest taśma miernicza ułatwiająca odpowiedni dobór czepeczki w stosunku do wielkości główki pacjenta.

Gąbka/podkładka do mocowania generatora

 


Dodatkowe tasiemki do mocowania

 

Obraz zawierający kubek  Opis wygenerowany przy bardzo wysokim poziomie pewnościFiltry Servo Duo Guard - jednorazowego użytku filtr antybakteryjny i antywirusowy przeznaczony do stosowania  podczas wsparcia oddechowego lub też podczas zabiegów operacyjnych.  Główną zaletą dwustopniowego filtra Servo Duo Guard jest zmniejszenie do minimum nagłego wzrostu oporu oddechowego dzięki połączeniu filtru HEPA z filtrem elektrostatycznym.
Filtr zapewnia filtracje minimalizując możliwość wystąpienia skażenia na drodze pomiędzy pacjentem i urządzeniem. (skuteczność antybakteryjna i antywirusowa wynosi 99,9999%).
Dodatkowo przezroczysta obudowa zapewnia możliwość kontrolowania stanu filtru Servo Duo Guard podczas pracy.
Należy wymieniać co 48 godzin.

Filtry Servo Duo Guard posiadają 20-to krotnie większą powierzchnię filtracji w stosunku do standardowych.

 W ofercie znajdują się również:
  • Płucko testowe do respiratorów SERVO
  • Układ oddechowy dedykowane do respiratorów SERVO
  • Czujnik EDI do sytemu NAVA
Pobierz kartę produktu »
MAQUET
 
 
  Tel.: 512 046 260
Tel.: 515 405 235
info@kroban.pl